Sredi tedna vprašam če bi šel kdo čez vikend kaj zlesti v hribe in še ne čez 5 minut odpiše Ivan in predlaga Steber Revežev v Veliki Mojstrovki.
Stena je severna, smer dolga, dostopa ni veliko, sestopa še manj, glede na objave skala še kar solidna, sama smer poznana klasika,… Tako da že skoraj ni izgovora da bi se izmotal 😊.
Pristopiva z Vršiča, mimo severne stene NŠG po stezi za Slemenovo Špico ter nato naokoli nad dolino Tamar do severne stene Velike Mojstrovke. Zadnji del poti, kakih 15 minut, se dostop povzpne po izpostavljenih policah do vstopnega kamina. Skupno dostopa 1h 15minut.
Smer se prične z raztežajem kamina, z manjšim detajlom v sredini kjer je potrebno malo bolj prijeti če še nisi v plezalkah. Naslednjih ~ 150m oziroma kake 3 raztežaje pridemo v položnejši svet, II-III, ki ga z Ivanom prepešačiva na štajerca. Prispemo do pobočja, kjer se začnejo glede na opis “platasti” deli smeri, tam se preobujeva v plezalke. Štant sva našla že nabit , ter še malo višje dva klina od tam naprej pa naslednja dva raztežaja nič… Orientirava se po zajedi vrha stene preko katere se zaključi smer. Glede na skico bi morala sledeče raztežaje prehajati proti desni, tako da do vstopa v omenjeno zajedo prečiva iz leve. Glede na razčlenjenost stene ter še nekaj najdenih klinov se nekako znajdeva v levi varianti smeri, vendar tistega V+(?) detajla označenega na skici ni bilo nikjer zaslediti.
Tako prideva do zgornje zajede iz desne, od tu sledi raztežaj V-, raztežaj kjer je potrebno malo poplezati 😊. Ter po zajedi še 3 raztežaje kake IV plezarije do vrha, kjer je skala z izjemo zadnjega raztežaja res kvalitetna. Smer se zaključi ravno pod vrhom Velike Mojstrovke.
Na vrhu malo pomalicava, malo popijeva, pospraviva opremo in se preko Srednje in Male Mojstrovke vrneva do avtomobila nazaj na Vršič, skupno sestopa manj kot 1 ura.
Smer je lepa, ne preveč zahtevna, varovanja dovolj, skala solidna, kompaktna če le malo pogledaš kaj primeš in na kaj stopiš. Glede orientacije, predvsem v srednjem delu je potrebno biti malo pazljiv, saj je stena povsod razčlenjena nekako enako plezljiva. Od opreme sva še najbolj porabila kline ter nekaj manjših frendov.
Dodaj odgovor
Za objavo komentarja se morate prijaviti.